Vyrážíte na cesty nebo pod stan? Co všechno si sbalit, aby vám nic nechybělo?


Cestování je skvělé a řada lidí cestuje s oblibou kdykoliv, kdy jen je to možné. Rádi se vydáváte na výlety a nebojíte se ani stanování? Co si sebou sbalit?

Vyrážíte na cesty nebo pod stan? Co všechno si sbalit, aby vám nic nechybělo?

Každý z nás si výlet nebo dovolenou představuje jinak. Pokud vás ale moc nelákají turisticky známá místa, plné resorty a raději zkoumáte přírodu a odlehlejší části naší planety, raději zvolíte kemp, než přeplněné hotely, musíte se na to umět i dobře vybavit. Příroda je krásná, ale umí být i zrádná, je tedy dobré mít sebou všechno a možná, že raději i něco navrch. Zvláště pokud cestujete i s dětmi. Připravte se na všechno a dokonale se sbalte na cestování ve volném stylu. Co sebou vzít, když vyrážíte třeba pod stan?

stanování v přírodě

Spoléhejte se jen na sebe

Jestliže si zvolíte kempování, je jasné, že si sebou budete muset vzít hodně věcí, nic jiného totiž nebudete mít k dispozici. Kromě základního vybavení, jako je stan, spacáky a karimatky, si ale můžete přibalit i další věci, díky kterým bude celé kempování o něco jednodušší a příjemnější. Popřemýšlejte, jakým stylem se budete stravovat, zda budete jíst někde venku v restauracích během výletů nebo jestli si budete vařit sami. Pokud sami, je vhodné sbalit nerozbitné nerezové nádobí, cestovní příbory a nádoby na vodu. Voda je velmi důležitá, přímo v kempu se vám ale jistě nebude chtít neustále docházet pro vodu, takže nezapomeňte na kanystr. Kanystr na vodu s kovovým kohoutkem je skvělou věcí, vodu si pohodlně načepujete, ať jste kdekoliv. Využít jej můžete nejen v kempu, ale kdekoliv na dlouhých cestách nebo třeba na zahradě, kde klasický vodovod jistě zaveden není.

starý kanystr

Stále na dosah

Při různých dobrodružstvích je třeba myslet i na to, co člověk může udělat, kdyby se něco přihodilo. Určitě mějte sebou mapu, podle které se budete umět orientovat, nezapomeňte na zdroj světla, tedy nějakou baterku či čelovku a také mějte dobitý mobilní telefon. Ideálně sebou noste i přenosný zdroj, který umožní dobití mobilního telefonu nebo baterky. Světlo ale i možnost spojit se o okolím v případě nouze, jsou velmi důležité věci. A ke všem vašim potřebným věcem pak nezapomeňte přibalit i malou lékárničku, která se rovněž může kdykoliv hodit.