Menstruační kalhotky – menstruační pomůcka 21. století


Přály jste si někdy se během své menstruace cítit tak pohodlně, že vlastně ani nebudete vnímat, že menstruujete? Tuto možnost vám dají menstruační kalhotky. Ze všech menstruačních pomůcek jsou kalhotky těmi, u kterých budete skutečnost, že přišel váš měsíční čas nejméně vnímat. A to z toho důvodu, že je nosíte prakticky stejně, jako každé jiné spodní prádlo.

kalhotky

Menstruační kalhotky se nepoužívají tak dlouho. Ještě dvacet let zpět se nám o něčem takovém mohlo jenom zdát. Pomůcky podobné menstruačním kalhotkám se sice objevili již v minulosti, ovšem propracovanosti dnešních modelů nedosahovaly ani zdaleka, a jejich nošení bylo značně nepohodlné.

Nošení dnešních menstruačních kalhotek je velmi pohodlné. Existují samozřejmě nejrůznější značky kalhotek, a každá žena si musí najít tu, co jim bude nejvíce vyhovovat, ovšem většina kalhotek má společnou svou podstatu. Jsou vyrobené z příjemných prodyšných materiálů, které zajistí ženě při menstruaci maximální komfort.

V kalhotkách najdete tři vrstvy, které jsou důležité pro to, aby byla žena během celého dne chráněna před protečením menstruační krve. První vrstva nasaje vaši krev a vsákne se do druhé vrstvy, kde zůstává až do vyprání. Třetí vrstva zabraňuje díky antibakteriálnímu materiálu zápachu a rozmnožení bakterií, které by mohli způsobit nepříjemné záněty nebo pohlavní choroby.

kalhotky

Kalhotky můžete nosit zhruba osm hodin, potom je třeba je vyměnit. Pro tyto účely je dobré mít více kalhotek, abyste si je mohli pravidelně měnit. Kalhotky seženete v nejrůznějších provedeních. Doporučujeme zakoupit alespoň jeden model, který je určený pro silnější menstruaci. Ten vám pomůže zejména ze začátku menstruace, kdy bývá krvácení silnější, než po zbytek menstruačního cyklu. Po nošení kalhotky vyperte v pračce a až oschnou, můžete je znovu používat.