Proč je korejská kosmetika ve světě tak oblíbená?


Proč je korejská péče o pleť všeobecně tak oblíbená? Opravdu funguje? A jaké je její tajemství? O korejské skin care už jste pravděpodobně slyšeli. Poslední roky je to velké téma. Nejčastěji se mluví například o deseti krokové rutině nebo speciálních složkách, které jejich kosmetika obsahuje. Proč je tedy korejská péče tak dokonalá? Jde o to, že v Jižní Koreji je kosmetický průmysl obrovské téma a mnohonásobně větší byznys, než v našich končinách. Korejské ženy, ale i muži, vědí o kosmetice a kosmetických ingrediencích hodně, proto vyžadují špičkovou kvalitu.

žena

Není tedy divu, že v Koreji vzniklo mnoho kosmetických a populárních výrobků, jako jsou BB krémy, textilní masky, náplasti na pupínky a další věci. Díky náročným zákazníkům investují kosmetické firmy milióny do rozvoje svých výrobků a výzkumu nových ingrediencí. A to vše tak, aby se konečný produkt dostal k zákazníkům za co nejrozumnější peníze. Právě korejská kosmetika ukázala lidem, že kvalitní kosmetický produkt nemusí stát tisíce, aby dobře fungoval. Právě naopak. Mezi levnými produkty najdete v korejské kosmetice opravdové perly.

Korejská kosmetika také využívá jen ty nejlepší ingredience a aktivní látky, a to i takové, které jsou v našich kosmetických výrocích jen zřídka k vidění. Například takový včelí jed, hadí jed, sliz z hlemýžďů, čajové výtažky a podobně. Využívají ale samozřejmě i běžnější látky, jako jsou exfoliační kyseliny, vitamíny nebo collagen.

skincare

Korejské firmy také mají hodně dobře zvládnuté obaly. Nejenom po grafické stránce, i když pro ty, kteří mají rádi barevné a roztomilé obaly, bude korejská kosmetika pastva pro oči. Najdete ale samozřejmě i spoustu produktů v elegantních, střízlivých obalech. Jejich obaly jsou ale funkční a vždy uzpůsobené tak, aby se produkt v něm uživateli co nejlépe aplikoval.