Zamilujte si své schodiště


Když se do sebe zamilují dva lidé, co vzápětí vytvoří milenecký pár, věnují se jeden druhému a to, co se děje kolem nich, je prakticky téměř nezajímá. Vzájemná láska dokáže obrátit život doslova naruby a stává se, že jsou dotyční tak nabití energií, že se jen velmi střídmě stravují, a přesto mají sil na rozdávání. Stává se, že jsou tak rozjaření, že namísto vyčkávání na uvolnění kabinky výtahu v bytovém domě vybíhají domovní schodiště po svých a plni elánu jsou schopni to zvládnout i do vyšších pater.

bytové schodiště

Vybíháním schodů bychom se měli inspirovat všichni. Tedy alespoň ti, co nejsou handicapovaní, ale jsou natolik zpohodlnělí, že si vozí zadek výtahem či jezdícími schody snad všude, kde je to možné. Ti moudřejší se naopak nad svým počínání zamyslí a uznají, že na tom něco bude.

schodiště v domě

Schody jako trenažér – víte, kolik lidí má doma rotoped a podobné mechanické přístroje pro posilování dolních končetin? A uvědomujete si, že docela zbytečně, pokud mají v domě schodiště? Necháte-li si tento stavební prvek zhotovit od profesionální firmy, nenechávejte jej ležet ladem a nevyužívejte jej pouze pro občasné propojení suterénu s prvním patrem. Vybíhejte schody po dvou, berte si na záda batůžek se závažím, propínejte špičky chodidel a provozujte na schodech dřepy. Je to tak dokonalý trenažér, že doopravdy nepotřebujete nakupovat žádné další stroje a přístroje.

Nabídněte cvičení na schodech vašim blízkým – když se lidé navštěvují v domácnostech, zdvořile se pozdraví a pak usedají do obýváku ke konferenčnímu stolku a konzumují zákusky a chlebíčky. Proč ne, ale nebylo by lepší ještě před tím jít si pořádně zacvičit? Víte, kolika lidem schází pravidelný pohyb, a kolik hodin prosedí na zadku v kanceláři? Neutrácejte ale zbytečně za posilovny, navštěvujte se navzájem a doma vybíhejte po schodech, posilujte horní partie těla s nakládacími činkami a dopřejte si kliky, předklony, mrtvý tah a shyby. Uvidíte, jak se kvalita vašeho života výrazně vylepší.