Výlet do Krušných hor s vozem z pražské autopůjčovny


Očekáváte vzácnou návštěvu ze zahraničí a chtěli byste jí překvapit něčím výjimečným, například výletem autem z půjčovny aut Praha mimo Prahu do míst, kde to vaši přátelé ještě neznají? Možná vás v tuto chvíli napadne, že máme na mysli hrad Karlštejn, zámek Červená Lhota, městskou památkovou rezervaci v Českém Krumlově a podobné památkové objekty, co jsou vytištěné snad v každém turistickém průvodci, ale tentokrát vás překvapíme něčím zcela neočekávaným. Což takhle se vypravit z Prahy do Karlových Varů a poté vystoupat až k nejvyššímu vrcholu Krušných hor?

Krušné hory

Krušné hory byly za socialismu výrazně zasažené průmyslovými exhalacemi, což se také projevilo odumíráním lesního porostu. Na toto téma se zaměřil krátkometrážní film Jana Svěráka s názvem „Ropáci“, s velmi tvrdou kritikou tehdejšího přístupu k životnímu prostředí, ovšem doba se změnila a dnes byste mnohá místa, kde těžilo hnědé uhlí, ani nepoznali. Krušné hory dnes oblékají nový kabát a to také láká mnoho návštěvníků z tuzemska i ze zahraničí.

Karlovy Vary

A kam se do Krušných hor vypravit? Doporučit bychom vám mohli zejména za slunečného počasí vyhlídkovou terasu rozhledny na vrcholu Klínovce. Tam vystoupáte skrze lázeňské letovisko Jáchymov a nejvýše položené město v České republice Boží Dar. Můžete také absolvovat jízdu sedačkovou lanovkou z Jáchymova a vyhnout se horským silničním serpentinám. Dále vám doporučujeme horskou malebnou obec Kovářská, s místní osvětlenou sjezdovkou a hotelem Central, Loučnou pod Klínovcem, Nové Hamry a rozhlednu na Plešivci.

Na zpáteční cestě byste si mohli prohlédnout karlovarské centrum a zavítat do hotelového bazénu hotelu Thermal, který se nachází na jeho střeše, odkud je také fantastický výhled do okolí. Bazén byl vybudován již za socialismu a navštěvovali jej i lidé v zimních měsících, kteří se vraceli ze sobotního lyžování na Klínovci.