Podpora tvorby testosteronu je někdy záhadou i pro sexuology


Testosteron je důležitý hormon, bez něhož si nelze představit typické znaky mužského těla. Postará se o dostatek svalové síly a budování svalové hmoty a stojí za ním i erotika a sexuální radovánky. Kdyby muži testosteron neměli, nemohl by se jim ztopořit penis a namísto sexuálního vzrušení by se jim jejich hadička v rozkroku jen pohupovala „v rytmu samby“, jako kapky deště, co o nich zpívá hudební skupina Burma Jones.

žena na Kanárech

V současné době ale dochází v populaci k masivnímu úbytku testosteronu pod vlivem eskalace stresu a jeho chronicity, a kdo si to uvědomí včas, může efektivně zasáhnout prostřednictvím adaptogenních rostlin, například Kotvičníku nebo Ženšenu, a nechat daleko za sebou Viagru gels a další syntetické preparáty z lékáren, či dostupné na Internetu. O čem možná ale mnozí nemají tušení, jsou některé další vlivy pro posílení tvorby testosteronu, a tam patří i obdiv k jisté části ženského těla, která dovede testosteron pozvednout do značné výše – chodidla.

dívka v šatech

Foot fetish jako životní styl

Toto je nejrozšířenější druh fetišismu, ale ne vždy je to fetišismus, je třeba rozlišovat, zda dotyčného ukojí pouze chodidla či dámská obuv, anebo mu záleží kromě toho i na ženě či dívce, které patří. Je to zkrátka část těla, kterou obdivuje mnoho mužů, kromě ňader nebo rozkroku, a i ta patří k sexu již odnepaměti.

O čem se ale příliš nemluví, a zvláště ne na veřejnosti, je vůně bosých chodidel. Ženský pot je tu poměrně velmi intenzivní a mnoho mužů jej považuje za významné afrodiziakum. Hovoří o tom i sexuolog MUDr. Radim Uzel, který tento proces považuje za důležitou součást přirozeného výběru partnerky pro zplození zdravých dětí. Tím se eliminuje incest, protože pokud vám žena „nevoní“, je tu nebezpečí shodných genů a narození defektních potomků, případně jiný, ryze zdravotní problém.