Máte rádi vodu?


Pořízení vlastního bazénu se ještě před pár lety týkalo jen těch nejbohatších lidí. Bazény byly opravdu velice drahé a jeho vlastnictví bylo pokládáno za symbol luxusu. Bazény měli jen bohatí lidé – politici, majitelé firem nebo herci. Vybudovat bazén stálo dříve stovky tisíc korun, a pokud někdo méně majetný nějaký bazén chtěl, musel se spokojit s nafukovacím. Doba se změnila a i lidé s nižšími příjmy mohou mít svůj vlastní bazén. Nemusíte vydělávat stovky tisíc, abyste si mohli dovolit mít bazén na vaší zahradě.

bazén voda

Z hlediska komfortu koupání i trvanlivosti je mnohem lepší plastový bazén. Dnes se tyto bazény vyrábí ze speciálního plastu, který musí odolávat vlivům počasí. Přečká v pohodě léto i velké mrazy během zimních měsíců. Jestli zvažujete nákup bazénu, rozhodně je lepší investovat nejméně 50 tisíc do kvalitního zapuštěného bazénu, než každou sezonu kupovat ten nafukovací. I když se člověk snaží sebevíc, stejně se nakonec najde malinký kamínek, který bazén protrhne a vy ho můžete vyhodit.

žena v bazénu

Bazény se dnes vyrábí i na zakázku. Stačí si vybrat typ bazénu a firma vám ho zapustí i namontuje. Po jejím odjezdu už si můžete nachystat plavky. Nedílnou součástí používání bazénů je chemie do bazénu. Je opravdu nezbytně nutné abyste se o vodu v bazénu i o samotný bazén starali. Bazénová chemie se musí používat v takových intervalech, aby nedošlo k přemnožení mikroorganismů a tím ke vzniku řas. Nikdo se nechce koupat v zelené zapáchající vodě. Voda v bazénu je stojatá a nemá možnost se sama pročistit, proto to musíte udělat vy.

Aby byla voda v bazénu opravdu čistá, je nutné čistit i povrch bazénu pod vodou. K tomu se skvěle hodí bazénový vysavač. Nejlepší modely jsou natolik vyspělé, že je můžete ovládat pomocí aplikace v telefonu a díky tomu uvidíte odkudkoliv, jakou část už vysavač vyčistil.