Ostropestřec je na játra to nejlepší, co si můžete přát


Mnoho lidí dnes již dává přednost přírodním léčivým přípravkům, které významně podpírají i některé staletími prověřené lékařské či léčitelské směry, kam patří například indická Ájurvéda a Tradiční čínská medicína. Kdo se těmto pramenům stále vysmívá, poukazuje na svou vlastní pýchu, ješitnost a nedostatek pokory, a vlastně o sobě dává jasně najevo, jaký je to omezenec a hlupák.

Ostropestřec mariánský

Jedním z dobře zmapovaných přírodních léčebných přípravků je i ostropestřec čaj, případně vylisovaný tuk ze semen nebo celá či drcená semena této velmi zvláštní rostlinky. Ostropestřec je vlastně bodlák a na procházce krajinou byste jej mohli snadno přehlédnout, nebo byste jej možná s pohrdavým pohledem zavrhli a kochali se spíše kvetoucími fialkami či kopretinami. V semenech bodláčí je však ukryt soubor látek, souhrnně nazývaný Silymarin, který je dosud bezkonkurenčním lékem pro regeneraci jaterní tkáně, zasažené civilizačními vlivy.

semena ostropestřce

Chcete-li si dát do pořádku svá játra, pak nemůžete šlápnout vedle, ovšem buďte obezřetní a dodržujte správné dávkování, protože jde o lék velmi účinný, který může při předávkování podráždit dvanácterník příliš silným odtokem žluče.

A jak vlastně ostropestřec využít v praxi? Lze jej užívat při prevenci v mírných každodenních dávkách, anebo při léčbě většiny chorob spojených se špatným zažíváním, s alergiemi, atopickým ekzémem a dalšími typickými projevy přetížených jater. A zda vaše játra mnohdy jedou na doraz, se dovtípíte pokaždé, kdy jste zasaženi stresem, dýcháte městský smog a automobilové zplodiny, konzumujete potraviny s nevhodnými „éčky“, holdujete alkoholu a cigaretám, dopřáváte si sladkosti, bílou mouku (bílé pečivo), maso a uzeniny a riskujete své zdraví s různými geneticky modifikovanými potravinami nebo plodinami pěstovanými s pesticidy a herbicidy. Velkou zátěží na játra je také radiace (časté létání letadlem) i samotné spaliny z leteckých motorů, někdy s obsahem těžkých kovů v důsledku vyšších teplot hoření paliva, kterým se na této planetě lze jen stěží vyhnout.