Na co nezapomenout při vašem stěhování


Když si objednáme stěhovací firmu a očekáváme, že si stěhováci poradí i s velmi těžkými předměty, pak nám odpadne řada starostí a může se zdát, že je tato akce vlastně takovou pohodovou změnou, kterou v životě mockrát nezažijeme, a že si ji můžeme užít v poklidném duchu. V zásadě máte pravdu, protože pokud nepodceníte zejména organizační záležitosti, s profesionálními stěhováky to může být dokonce i zábavné.

Vezměte si tužku a poznámkový blok

Zapisujte si do poznámkového bloku veškeré nápady a myšlenky, které s levným stěhováním v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ souvisí. Papírový blok je spolehlivější, než elektronika (mobil a notebook), nikdy se vám neporouchá, a pokud jej neztratíte, vaše záznamy v něm zcela určitě zůstanou.

krabice na stěhování

Začínejte administrativou

Někteří lidé mohou tápat, v jakém předstihu vlastně stěhovací firmu objednávat. Pak si zapamatujte, že ideální je pět až šest týdnů předem, tehdy je velká šance, že na vás budou mít stěhováci v požadovaném dni čas, a může jít nejen o všední den, ale i o víkend. Ty bývají zvláště oblíbené a bývají také zamluvené jako jedny z prvních.

bublinková fólie

Nové doklady – začněte balit své věci do krabic v předstihu pěti týdnů, a to nejlépe tak, že každý den zabalíte jednu nebo dvě krabice. Více času tomu nevěnujte, aby nebyla práce příliš monotónní a únavná. V této době se vyplatí začít vyřizovat nové doklady a kontaktovat všechny instituce, které potřebují znát změnu vašeho bydliště i korespondenční adresy.

Nájemní smlouva – měli byste mít zajištěné všechny vazby na termíny pro stávající a nové bydlení v nájemních vztazích (pokud se vás to samozřejmě týká).

Přepis energií – s převodem dodavatelů energií také souvisí kontrola spotřeby a vyúčtování. Toto si dejte do pořádku, abyste se kvůli tomu pak na novém místě nestresovali.

Parkování – stěhováci budou muset někde zaparkovat, a určitě to nebude na druhém konci ulice, ale co nejblíže vašemu domu. V některých městech se za parkování platí a je také zapotřebí požádat o vytvoření dočasného parkovacího místa pro stěhováky na stěhovací den.