Jaký bude svět za 40 let?


Velmi zajímavé jsou různé literární školní úkoly, ve kterých se mají studenti rozepsat o tom, jak si představují blízkou či vzdálenou budoucnost. Pokud byste si pár takových esejí přečetli, zjistili byste, že jen opravdu malinká část se aspoň přibližuje k tomu, co se v dnešní době doopravdy děje. Jinými nejčastějšími dětí, které psali v roce 1990 na téma: Co bude v roce 2030?, bylo to, že všichni již tady budeme létat v létajících autech, takže nebudeme muset každé ráno čekat v dlouhých kolonách na další zelenou na semaforu. Objevovaly se ale takové názory, že je možné, že už tu svět vůbec nebude, protože bude celý zničený ze třetí světové války.

mobilní telefon

Ani tento návrh se teda nesplnil, ale svět rozhodně není pro všechny jeho obyvatele klidným místem pro život. Jen málokdo pak správně trefil to, co se nakonec ukázalo pravdou. V roce 1990 jste museli být poměrně velkými nadšenci nových technologií, abyste si dokázali představit, co přesně vynález počítače znamená a co všechno by se tímto pádem mohlo v životě nás všech změnit. Od tohoto roku se totiž dějiny lidstva zásadně stočily a nabraly na obrátkách. To, že budeme mít po kapsách věcičky, které za na nás budou dělat téměř veškerou práci, budou nám obstarávat zábavu a díky kterým nebudeme muset při zařizování různých úřednických záležitostí téměř opustit svůj domov, netipl nikdo.

laptop a telefon

A při tom si dnes svůj život bez mobilního telefonu nedokážeme ani představit. Nosíme jej vždy a naprosto všude, není krok, který bychom bez něj neudělali. Stává se z něj ta nejdůležitější součást našeho života, bez které bychom se prostě a jednoduše neobešli. Proto také je to věc velmi zranitelná, do jejíž bezpečnosti investujeme tisíce. A vyplatí se to. Například obal kryt na IPhone se, ochranné sklíčko nebo třeba celý obal je něčím naprosto nepostradatelným.