Aby bylo zboží v bezpečí


Blíží se Vánoce a řada z nás bude kupovat dárky před internet, přes online obchody a budou si nechávat zasílat balíky ať už Českou poštou, Zásilkovnou nebo jinou zásilkovou službou. Je to výhodné, pohodlné a často i levnější než v klasickém obchodě. U mnoha dárků není zaslání poštou žádný problém, ale co když se bude jednat o zboží, které se může neopatrným zacházením rozbít? Jak zajistit, aby se cestou nepoškodilo, nerozbilo, nepoškrábalo nebo nerozložilo? Kdo by neznal bublinkovou fólii a „nepukal“ někdy bublinky, ale ne vždy je bublinková fólie dostačující. Novinkou, kterou už možná někteří z vás znají, jsou vzduchové polštářky.

vzduchové polštářky

Jsou to v podstatě nafouknuté mikroténové sáčky, které mají za úkol ochránit v balíku křehké zboží. Tyto vzduchové polštářky se dají koupit již nafouknuté a tak pokud i vy občas posíláte balík s rozbitným zbožím, měli byste si jich pár pořídit. Vzduchové polštářky vyplní prázdný prostor mezi stěnami balíku a zbožím a zajistí bezpečnou přepravu. Nechat si doručit zboží až do domu je velmi praktické a pokud nechceme, aby nás poštovní doručovatel naháněl, můžeme si nechat poslat balík do Balíkovny nebo do Zásilkovny a pak si v poklidu pro něj zajít až když se nám to bude hodit.

vzduchové polštářky

Internetových obchodů je celá řada a tak si můžeme vybírat co hrdlo ráčí, výhodou také je, že pokud se netrefíme s velikostí oblečení, nebo se netrefíme do vkusu, můžeme zboží vrátit opět balíkem do obchodu. Posílání balíků, to jen tak nezanikne, protože už to nejsou balíky od babičky, ale balíčky z internetových obchodů, které kolují po celém světě. A aby se zboží cestou k vám nerozbilo, bude zabalené jako v bavlnce, tzn. že balík bude vyplněný pěnovými kuličkami nebo vzduchovými polštářky. Nezapomeňte je po vybalení zboží recyklovat do toho správného kontejneru nebo je použijte i vy, až budete někomu posílat balík.