Co když je peněz málo?


Na světě jenom těžko najdeme někoho, kdo by nevěděl, co to jsou peníze a k čemu jsou dobré. A všichni to nejen víme, ale také je toužíme mít. A to právě kvůli tomu, co nám tyto nabízejí. Všichni chceme mít dost peněz, abychom si za ně mohli kupovat to, o co stojíme.

Jenže chtít peníze není totéž co peníze mít. Někdy o ně sice stojíme, ale zároveň nám tyto scházejí. Což je situace, do které se netoužíme dostávat, ale přesto se do ní dostáváme. Protože naše příjmy nebývají vždy tak velké jako částky, které bychom potřebovali utrácet.

spoření s prasátkem

Někdy se tak stane, že bychom měli za něco platit, ale nemáme prostě čím. A v takových chvílích nemáme někdy myšlenky na nic jiného než na to, jak si další přísun peněz zajistit. Aby zase bylo co utrácet, čím platit. A když tak přemýšlíme, napadne nás, že bychom možná rádi využili i nějakou půjčku.

Ale půjčku dostávají jenom ti, kteří mohou prokázat svoji bonitu, kteří přesvědčí finanční ústav, který si vyberou, o tom, že dokážou a také hodlají svůj závazek i splnit, tedy půjčené peníze i s úroky vrátit. A to se někdy lidem navzdory jejich snaze nedaří.

srovnané mince

A když někdo sice doloží bance své příjmy a nechá ji nahlédnout do svých registrů dlužníků, jenže bance to zjištěné nepřipadá dost dobré na to, aby žadateli vyhověla? Pak se musí najít nějaký jiný poskytovatel půjčky a jiná nabídka.

Často tak přichází vhod hypotéka bez registru. U té totiž nebankovní společnost jako její poskytovatel nehledí tolik na to, v jakých poměrech žadatel o ni právě žije a jaké má přednosti a nedostatky. Tady je hlavní, zda může zájemce zaručit vrácení půjčených peněz nemovitostí. A jakmile je tu taková záruka, není problém tu získat třeba až sedmdesát procent odhadní ceny nemovitosti, kterou se člověk za takovou nebankovní hypotéku zaručí. A když se pak nastaví vhodné podmínky splácení, člověk vyřeší své současné potíže.