Vyrábíme dětské hračky a dodáváme je na trh


Výroba hraček je činnost, které se věnuje řada firem, včetně těch v tuzemsku. Vzpomeňme kupříkladu legendární stavebnici Merkur, anebo výrobní závody Tofa, které produkovaly velmi oblíbené dřevěné kostky, s nimiž si děti skládaly velmi variabilní sestavy domečků, zahrad, nábytku, dopravních prostředků, hradů a zámků atd. Ti z vás, kteří toužíte plnit dětská přání a vyrábět hračky z plastu, dřeva či kovu, budete muset také řešit dodavatelsko-odběratelské vztahy, jejichž součástí bude i skladování a přeprava hraček či jejich částí k dalšímu zpracování, nebo přímo na trh.

dětské hračky

Původně se hračky ukládaly do dřevěných beden. Šlo o nehoblovaný materiál dřevěného masivu, obvykle smrk, jehož životnost a nosnost byly výrazně omezené. Zejména tehdy, bylo-li nutné skládat bedny na sebe do větších výšek. Dřevo se pod tíhou nákladů lámalo a praskalo a nebylo také snadné udržet jej v čistotě. A čistá přepravka – to je také vizitka vaší firmy a výrobního procesu. Dnes se ovšem dřevo úspěšně nahrazuje plastem. Euro přepravky s víkem jsou pro tyto účely mnohem výhodnější, a to z několika důvodů:

hra s dřevěnými kostkami

Stoh se nenaklání – plastové přepravky jsou opatřeny zářezy a při stohování na sebe se nekývají a nekácí. U dřevěných beden někdy stačilo zavadit o jednu z nich a všechny krabice se sesypaly na jednu hromadu. Stohováním plastových beden se efektivněji využívá skladový prostor a je velká šance, že se vyplní do své maximální kapacity.

Pevnost a životnost plastu – o životnosti dřevěných beden jsme zde již hovořili, s těmi plastovými máte ovšem mnohem lepší vyhlídky.

Snazší údržba – udržet dřevěnou bednu v čistotě je prakticky nemožné, ale tu plastovou zcela bez problémů. Plastové bedny s víkem se snadno čistí běžnými úklidovými prostředky a tlakovou vodou.

Barva – plastové bedny se vyrábí ve více barvách, což usnadňuje i proces skladování a transportu výrobků. Dřevěné bedny byste ale museli opatřit barevným nátěrem, což by se značně prodražilo a komplikovalo vaši práci.