Naše voltajky


Slyšeli jste už o tom, že existují fotovoltaiky? Anebo víte, co to vůbec fotovoltaika je? A pokud nevíte, co je to fotovoltaika, tak na internetu určitě seženete různé odkazy a také tipy anebo rady, co je to fotovoltaika anebo jak fotovoltaiku využít. Mě samotnou hlavně baví to, že na fotovoltaice vlastně můžete udělat skoro cokoliv. Když se potom domluvíte s nějakou osvědčenou a velice kvalitní firmou, která vám zajistí fotovoltaickou elektrárnu, tak se opravdu nebojte.

Elektrárny mají různou podobu.

Já sama už nad tím také dlouho uvažuji. Řekla jsem si, že kdybych měla opravdu hodně peněz navíc a nemusela bych ještě platit leasing a hypotéku, tak bych určitě do těchto solárních panelů šla. Fotovoltaika se mi totiž opravdu hodně líbí, proto jsem řekla také partnerovi, jestli on by neuvažoval nad tím, že bychom se také udělali fotovoltaiku, že bychom si na střechu nechali dát nějaké solární panely. A partner chvíli uvažoval a řekl, že ale na to nemáme peníze, že ještě splácíme zmíněnou hypotéku a tak dále. Já jsem řekla, že ano. Jenomže když budeme mít fotovoltaickou elektrárnu a solární panely, tak vlastně ušetříme zase peníze za vytápění a také další poplatky.

Elektrárny se zlepšují.

Co se týká elektřiny a tak podobně plus další poplatky za bydlení. A tohle je sice pravda, ale zase když to tak vezmu, tak ta návratnost je opravdu hodně dlouhá a já si myslím, že by se na to třeba vrátilo až za deset nebo za patnáct let. A já si myslím že deset až patnáct let nechci bydlet tak, že bych se musela nějak extra moc omezovat. Už nyní si nemůžeme vyskakovat. Už nyní se také musíme trošku omezovat a myslím si, že kdybychom si vzali další půjčku na fotovoltaiku, tak už by se asi nám žilo opravdu hodně špatně a já nechci žít zase tak, že bych žila z měsíce na měsíc a z ruky do huby. Takhle se to říká, když prostě nemáte peníze. A já si myslím, že když lidé chtějí pohodu, tak si klidně i za to připlatí.